Home / یراق آلات / انواع قفل ها / فروش عمده قفل کابینت و mdf – قفل کلید تاشو

فروش عمده قفل کابینت و mdf – قفل کلید تاشو

انواع قفل کلید تاشو ساخته شده از بهترین مواد اولیه 

مزایای قفل کلید تاشو بلو :

 • توپی تمام سربی (قفلهای دیگر تمام یا قسمتی از توپی از پلاستیک استفاده شده که باعث خرابی قفل در میان مدت میشود)
 • بدنه ضخیم آهنی(ضخامت ورق در فقلهای بلو بیش از سایر فقلهای ارزان قیمت بازار است که باعث استحکام بیشتر قفل میشود)
 • هر عدد پیچ تقریبا بین ۴۰ تا ۵۰ تومان قیمت دارد که با توجه به این مطلب هر قفل بلو ۱۵۰ تومان تا ۲۰۰ تومان ارزش بیشتری نسبت به قفلهای بدون پیچ دارد.
 • زبانه قفل بلو ضخامت ۸/۲ تا ۳ میلیمتر را دارد که باعث قدرت بیشتر زبانه وامنیت بیشتر قفل میشود(ضخامت زبانه قفلهای دیگر بین ۲ تا ۸/۲ میباشد)
 • ضخامت ورق مقابلی قفل بلو ۸/۰ میلیمتر میباشد در سایر قفلها ۶/۰ تا ۷/۰ میباشد که باعث استحکام بیشتر میشود.
 • کلید تاشو کمی اختلاف قیمت با کلید غیرتاشو دارد 
 • آبکاری قفل بلو نیکل میباشد (بدنه و زبانه) درحالیکه قفلهای دیگر بعضی بدنه و زبانه گالوانیزه است و یا حداقل زبانه گالوانیزه میباشد آبکاری نیکل باعث زیبایی بیشتر قفل و همچنین مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی و زنگ زدگی میشود

در نهایت ضمانت ۳ ساله بازرگانی کاسپین و تضمین کیفیت آرامش خیال بیشتری برای خریدار و مصرف کننده ایجاد میکند.

 

 

انواع قفل ها :

 • کشو مغزی کلیدار
 • قفل کمدی یک پله فشاری
 • قفل کمدی یک پله
 • قفل کمکی۱
 • قفل یخچالی
 • قفل یک لول (گاوصندوقی)
 • قفل ریلی وسط
 • قفل کمدی یک پله
 • قفل کمدی دوپله

اطلاعات مفید درباره قفل ها :

انواع قفل‌ها در تاریخ

قفل استوانه‌ای را لینوس یل. جونیور در سال ۱۸۶۵ میلادی در آمریکا ساخت. امروزه، بعضی از قفل‌ها الکترونیکی‌اند.

قفل‌های ایرانی را از لحاظ فنی می‌توان به رده‌های زیربخش کرد:

قفل‌های ثابت در

۱. کلون دان (قفل رومی):

این قفل عبارت است ازکلون چوبی محکمی که داخل بدنهٔ قفل واقعی می‌شود و بدنهٔ قفل با گل میخ‌های بزرگ آهنی دست‌ساز به یک لنگهٔ در وصل شده‌است. انتهای کلون داخل ماده‌ای می‌شود که درروی لنگه درد یگراست. برای بازوبسته کردن این کلون و ماده یک طرف کشویی آن دارای دندانه‌هایی است که کلید به داخل می‌افتد. با هر دور چرخاندن آن کشویی‌اش به آخر می‌رسد و بدین ترتیب در باز و بسته می‌شود.

۲. قفل کلون دار:

این نوع قفل در تمام ایران یافت می‌شود و کهن‌ترین نوع قفل ازلحاظ ساخت است؛ که قدیمی‌ترین نوع آن در خرابه‌های خرساباد نزدیک شهر باستانی نینوا یافت شده‌است. کلون دارای چندین دندانه است که شیطانک وقتی در قفل بسته مشود بر روی آن می افتد و بدین ترتیب ضامن آن می‌شود. برای بازکردن در، کلید را از شکافی که در داخل بدنه قفل است و کلیدخور نامیده می‌شود واردمیکنند. پره‌ها با برجستگی‌های روی کلید نظیر بریدگی‌های روی کلون است. کلید در آن موقع بلندمیشود. بدین ترتیب شیطانک را بالا برده و وقتی که کلید کشیده می‌شود و قفل عقب می‌رود. اصول قفل‌های امروزی ما به اسم یال براساس همین کلون‌ها ساخته شده‌است. در مناطق یزد و اصفهان شیطانک‌های کلون باتنوع زیاد بکاربرده می‌شود. درقفل چوبی، شیطانک یک کشوی عمودی آهنین را ضامن می‌شود که دریک چفت آهنی جذب و محکم شده‌است.

۳. قفل فنرپیچ:

در آذربایجان قفل دیگری به کاربرده می‌شود که اصول آن درطرح و ساخت متفاوت است. این قفل شامل جعبه ی آهنی بادو فنر قوی است که سرشان از جعبه بیرون آمده‌است. این فنرها دو طرف قلاب مادگی را می‌گیرد. کلید داری دو زبانه و با چنان اندازه‌ای است که وقتی که درداخل قفل میچرخد فنرها را از هم بازکرده و از مادگی جدامی‌کند و در بازمی‌شود. اگر یک یا دو طرف این زبانه‌ها کوچک باشد، فنر به اندازهٔ کافی از هم باز نمیشود و اگر زیاد بزرگ باشد داخل سوراخ کلید نمیشود. صفحهٔ مدینگ نیز باید در شکاف‌های زبانه‌های کلید بخورد به‌طوری‌ که روی هم بروند. این سه نوع قفل‌های ثابت روی در، درهای اصلی، دروازه‌های باغ و… بکار برده می‌شود.[۵]

قفل‌های آهنی

قفل آهنی:

۱. قفل فنری باکلیدپیچی :

باتغییردادن قطر کلید، گام پیچ، تعداد پیچ ماده، طول و قطر مفتول داخل قفل عوض می‌شود. همین نوع قفل درقرون وسطی درانگلستان و فرانسه و آلمان دیده میشدوتاسال۱۸۷۵م در این کشورها رواج داشت.

۲. قفل فنری باکلیدفشاری:

سابقهٔ تاریخی آن از زمان روم قدیم آغاز می‌شود و تا قبل از انقلاب صنعتی در اروپا به کاربرده می‌شد. احتمال دارد اختراع این نوع قفل هااز چین و هند باشد یا شاید از خاورمیانه آغازشده از یک طرف به روم وازسوی دیگربه هندویاچین رفته باشد.

۳. قفل لوله باکلیدپیچی:

مشخصهٔ اصلی این قفل، استوانه ی کوچک آن است که داخل لوله قرارگرفته‌است. تکه درونی درقسمت جلودنده‌ای داردکه به حلقه ی قفل میخوردووقتی که خوب پیچ می‌شودآنراقفل می‌کند. کلیدآن در انتها دارای دنده است که بایدبه جلوی لوله بخورد. پس ازاینکه این سوی آن را پیچ کردندکلیدرابه جلوی آن فشارمیدهند. شیاری که روی کلیداست به راه کلیدبدنهٔ قفل می‌خورد. وقتی که کلیدچرخیده می‌شود قسمت قفل کنننده، برای اینکه بتواندحلقه را آزادکند، بازمیشود. باتغییر دنده‌های کلیدازلحاظ گام، قطروجهت حرکت نیزباتغییراندازه راه کلیدوشیاری که روی کلیداست وبدنه قفل، می‌توان انواع واقسام این نوع قفل را بدست آورد. تکه قفل‌کننده همیشه درداخل لوله باقی می‌ماند. قفل‌های لوله‌ای درهندو اروپای مرکزی پیداشده‌است.

۴. قفل حروفی یارمزی:
قفل رمزی

تا سال ۱۷۵۰م قفل‌های حروفی شبیه قفل‌های ایرانی درفرانسه به کاربرده می‌شود و اخیراً برای محافظت دوچرخه و اتومبیل زیاد به کاربرده می‌شود.[۷]

 

About admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 5 =